1. HOMEKOBİZİZ 20 EYLÜL CUMA 21:00 ARANAN HOMEKO ACILIYOR HERKES DAVETLİMİZDİR TIKLA İNDİR
  Duyuruyu Kapat

Lise Nedir ?

'Liseler' forumunda Papi tarafından 26 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. Papi

  Papi Administrator Site Yetkilisi Ko-Cuce.Com.TR

  Katılım:
  7 Mart 2012
  Mesaj:
  12,796
  Beğeniler:
  177
  Ödül Puanları:
  63
  Lise Nedir ?
  Hakkaten Lise nedir bunca kişinin gidip geldiği bir ev gibi bir şey aslında ev sayılır günümüzün 9 saatini orada geçiyoruz.Nakil soruları sorduğu,karnem nasıl soruları,sınıfı geçtim mi acaba vb. soruları alıyoruz.Ama bu soruların kökü olan Lise nedir ? sorusunu atlamışız.Bu konumda Lise nedir ? sorusunun cevabını vereceğim [​IMG]


  Kaynak:En güvenli olarak Vikipedi'dir.  Lise:
  Lise, Türk eğitim sistemine göre, sekiz yıllık (mecburi) ilköğretimini (eski sistemdeki üç yıllık ortaokulu) bitirmiş olan 14-18 yaşlarındaki öğrencileri, en az dört yıllık bir eğitimle yükseköğretime hazırlayan ortaöğretim kurumudur. Lise, ilköğretimin ardından Türk eğitim sistemine göre zorunlu okullar sınıfında alınmıştır.

  Lise türleri:


  Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Peki Lisem bitti şimdi ne yapacağım ?.


  Üniversite
  ForumTR Üniversite Bölümü.  Üniversite ya da diğer adıyla yükseköğretim, üniversitelerde ve meslek yüksekokullarda 2 yıllık yapılan öğretimdir. Üniversite mesleki eğitim zorluğuna göre genel olarak ikiye ayrılır:

  1- Fakülte (Lisans): En az 3 ya da 4 yıllık devamlı eğitimdir, bölümüne ve ülkeye göre göre 5-6 yıllık olanları da vardır.

  2- Meslek Yüksekokulu (Önlisans, meslek yüksekokulu): 2 yıllık ön lisans eğitimidir.

  3- Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (Lisans, yüksekokul): 4 yıllık lisans eğitimidir.

  Bunların yanı sıra öğrencilerin derslere fiziki olarak katılma zorunluluğu olmayan bir öğretim şekli olan açıköğretim üniversitesi' de ayrı bir çeşit olarak sayılabilir: Uzaktan eğitim prensibine dayalı son zamanlarda bilgisayar ve internet erişiminin artmasıyla daha da yaygınlaşan öğretim biçimidir. Ülkemizde 2 ve 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğretimleri yapılmaktadır.

  Türkiye'deki üniversiteler listesi.

  İyi günler .

   

Bu Sayfayı Paylaş