SANAL PARA SİSTEMLERİ HAKKINDA

'Duyurular' forumunda madeinturkeyseo tarafından 11 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

?

Sizde kullandınızmı

 1. faydalı mı

  1 oy
  100.0%
 2. faydasızmı

  0 oy
  0.0%
 1. madeinturkeyseo

  madeinturkeyseo
  Yeni Cüce

  Katılım:
  11 Mayıs 2019
  Mesaj:
  1
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Paykasa kart, kullanıcıların kişisel bilgilerini gizli tutarak alışveriş yapılabilen bir sistemdir. Bu özelliği sayesinde sektörün en güvenli online alışveriş sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkan Paykasa, ürün alımında ödeme yapmanın en kolay yollarından biridir. Paykasa kart, üzerinde 16 haneli bir pin numarası bulunduran bir sanal kredi kartıdır ve ödemelerin bu pin numarası ile yapılmasına imkan tanımaktadır. Kullanıcılar 16 haneli pin numarasını kullanarak ödeme alanlarına kredi kartı bilgileri yerine bu pin numarasını girmekte ve bu sayede oldukça güvenli bir ödeme gerçekleşmektedir.

  Diğer yandan Paykasa kart ile dünyaca ünlü alışveriş sitelerinden hızlı ve güvenli bir alışveriş yapmak mümkündür. Çünkü Paykasa online alışveriş sistemi oldukça geniş kapsamlı bir platform olmaktadır. Genelde tek kullanımlık olan bu kartlar, belirli bir meblağ karşılığında satın alınmakta ve limitlerinin bitmesi ardından kullanıma son verilebilmektedir.

  Paykasa ile ödeme nasıl yapılır?

  Paykasa ödeme yapmak için kullanıcıların ilk olarak yapması gereken satın alınacak ürünün bulunduğu siteye üye girişi yapmak ve ürünü seçtikten sonra ödeme formuna ulaşmaktır. Bunun ardından ödeme seçenekleri arasında yer alan Paykasa seçilmekte ve ekrana gelen alana 16 haneli pin numarası girilmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra ödeme tamamlanmakta ve karşınıza kredi kartı bilgilerini sorgulayan bir ekran gelmemektedir. Yine kimlik bilgilerinizin de sorgulanmadığını belirtmek istiyoruz.

  Diğer yandan Paykasa kart konusunda belirtmemiz gereken başka bir husus ise yapılan alışverişlerin sonrasında kart içerisinde belirli bir miktarda kalan bakiyenin kullanılabileceği olmaktadır. Bu miktar kullanıcılara tahsis edilen yeni pin kodu ile kullanılabilmektedir. Çünkü önceki pin kodu içerisinde kalan miktar yeni pin kodu ile birleştirilmekte ve alışveriş esnasında sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Ortaya çıkan bu durum kullanıcıların Paykasa kart kullanımında hiçbir kaybı olmayacağını açıkça göstermektedir..
  kaynak : https://dekakart.com
   

Bu Sayfayı Paylaş