Soğutma kulesi nedir ve Çalışma Prensibi

'Genel Bilgiler' forumunda hgirua tarafından 22 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

 1. hgirua

  hgirua
  Yeni Cüce

  Katılım:
  29 Aralık 2018
  Mesaj:
  13
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Erkek
  Su Soğutma Kulesi Nasıl Çalışır ? Su soğutma kuleleri çalışma prensiplerine göre karşı akışlı ve çapraz akışlı kuleler olmak üzere ikiye ayrılır. Su soğutma kulesi; tesisten ısınarak gelen sıcak suyun bir kısmını buharlaştırıp atmosfere atarak soğutan, gerekli sıcaklığa ulaşmış kalan kısmını ise tesise

  Su soğutma kuleleri , sistemden gelen sıcak suyun dolgu üzerine püskürtülmesi ile ısının atmosfere verilerek ortamdan uzaklaşması ile soğuma sağlar.

  [​IMG]

  Soğutma Kulesi harcadıkları enerji itibariyle en ekonomik proses soğutma sistemleri olarak bilinmektedir. Özellikle endüstriyel alanlarda kullanılan Su Soğutma Kulesi , çeşitli tesislerde kullanılarak ısınan suların, yeniden ... Su Soğutma Kulesi Bir bakıma fabrikaların radyatörü gibi vazife görürler

  Aksiyal Fanlı Paket Tipi Su Soğutma Kuleleri · Devamı İçin... Paket Tipi Gazlı Soğutma ( Chiller ) ... NC Paket Tipi Plastik Dolgulu Su Soğutma Kuleleri.

  Sürekli Boya ve Bakım Gerektirmeyen, Kolay Taşınabilen, Paslanmaz Malzemeli Ürünler. Sizin Aradığınız "Soğutma Kulesi" ile ilgili En Çok Tavsiye Edilen & Güvenilir Sonuç: 30 Yıllık Üretim Deneyimi. Kimyasala Dayanıklı. Uzun Ömürlü Malzeme. Uzman Yönetici Kadrosu. Mühendislik Ürünü.

  Aksiyal Fanlı Paket Tipi Su Soğutma Kuleleri · Devamı İçin... Paket Tipi Gazlı Soğutma ... NC Paket Tipi Plastik Dolgulu Su Soğutma Kuleleri.

  Su Soğutma Sistemleri - Her türlü Su Soğutma kulesinin üretimini yapmak üzere çalışmalarına İstanbul'da başlamıştır.
   

Bu Sayfayı Paylaş