Duyuruyu Kapat

Linkleri Görmek İçin Reklamları TIKLAYIN

Linkleri İndirmek İçin Reklama TIKLAYIN

[1298] Knight Online Project

'KO Projeler' forumunda Cypher tarafından 7 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. BestKnightOnlin

BestKnightOnlin Aktif üye

Ödül Puanları:
    6
    fdasfdsfasdfdasfdsa

2. merdo1221

merdo1221 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1

Linkleri Görmek İçin Lütfen Kayıt OL Veya Giriş Yapın

Merhabalar, uzun bir süre önce kanat paylaşımını yaptığımda ilerde dosyalarımı paylaşacağımı ve bilgilenmeniz amacıyla anlatımlar yapacağımı söylemiştim. Üst version paylaşmak istemiyorum bunda dahi satmaya çalışan bir kesim ortaya çıkacaktır. Milleti dolandırmaya çalışanlar olacaktır bu paylaşımlarda bile ama benim elimde uzun süredir durduğu için dosyaları paylaşmak istedim. Programlamayı iyice kavradğım zamanlaradan sonra server dosyalarına yönelmeyi düşündüm ve 1298 üstüne yoğunlaştım. Sebebi ise şudur benim yıllardır aklımda olan bazı fikir ve düşünceler mevcuttu. Örneğin 1298 versionunda mattock(maden) yapmak, balık tutmak, krowaz exchange, old takı exchange tarzı olayları uyarlamaktı. Bu söylediklerimin yanında tonla olay mevcut zaten dosyalarda skype ortamında bir sürü kişiye dosyaları göstermiş fikir vermişimdir. Belli başlı olaylardan bazılarına devam edelim ; kanatın tak çıkar olması, Hera ve kız mage, NPC üstü simgelerin server taraflı eklenmesi, silinen itemlerin npcden geri alınması gibi.

Şimdi neler yapacağız derseniz ben dosyaları size şuan oldukları gibi atma taraftarı değilim. Çünkü ben bu dosyalara başladığımda programlama bilgim oldukça kötüydü. Yani yazdığım sistemlere bakınca cidden nereden nereye gelmişim diyorum. Bu yüzden bu dosyaları en başında tek tek anlata anlata geliştirmeyi ve paylaşmayı düşünüyorum. 1298 Orijinal KnightOnline.exe yi unpack yapacağız, HackShield kaldıracağız, Server taraflı packetlerimizi 1298 versionuna uyarlayacağız böyle böyle adım adım devam edeceğiz.

Dosyaların paylaşımda sizinde bir katkınızın olmasını istiyorsanız kafadan atıyorum şuandan sallıyorum yani nelerde yardım edebilirsiniz. Client taraflı dosyaları bulmada veya geliştirmede, bu bir effect dosyası da olabilir bir harita dosyası da olabilir. SQL taraflı girilecek dataların girdisini yapabilirsiniz. Yani proje ortak herkesin geliştirebileceği türden olacaktır. Eğer ki benim de bir katkım olsun hep beraber bişeyler ortaya koyalım yada bende bişeyler öğrenmek istiyorum diyorsan yaptıklarını paylaşmanızı ve anlatmanızı istiyorum sizden. Tabi ki bunlar sadece benim fikirlerim değil aklınıza bir fikir(proje) geldiğinde anlatabilirsiniz elimden geldiğince bilgimin yettiği kadar yapmaya çalışırım. Dediğim gibi dosyaların gelişiminde yardım etmek isteyen olursa skype adresimi ekleyerek ne tür katkı da bulunacağını söyleyebilir.

Projenin nasıl birşey olduğunu merak edenler için belli başlı fotoğraflar paylaşacağım. Hepsi 1298 versionundan çekilmiştir. Zamanla tek tek aklımdakileri ekleyip dosyaları düzelteceğim. Buraya küçük bir not düşmek istiyorum dosyalar twostarsın ilk projesi üzerinden devam edilmiştir ve mantık olayları aşırı derece b*k durumdadır. Yani anlayacağınız ilk önce zevkli taraflarını yapacağız. Kanat tak çıkar, Maden sistemi gibi ondan sonra dosyaların genel olaylarını düzeltmeye devam edeceğiz.

Not : Proje içersinde ASM ile clienti editleyeceğiz. Yine bir örnek ; V2 versionunda gelen karakter seçme ekranındaki haritanın 1298 versionuna uyarlanması. Bu olayı daha USKO'da bile yokken KRKO dan patch olarak çekip uyarlamıştık. Bir başka örnek daha vereyim ; Magic Anvil üzerinde oynama yapacağız yani Render edilirken belli başlı değişikliklere gideceğiz. Krowaz Exchange, Chaotic Generator gibi uskonun aynısına çevireceğiz.

Not : Aklımdaki projeyi son bir not ile anlatmak istiyorum. Proje tamamen 1298 versionunu üst version haline uyarlamak üstüne olacaktır. Effect ve haritaları üst versiondan uyarlayacağız. ASM ile clienti birebir işlevlerini sağlamaya çalışacağız. Zaten skype ortamından bahsetmiştim çoğu kişi bu dosyaların nasıl birşey olduğunu gördü ve hayran kalmışlardı. Maden sisteminden tutun, Chaotic Generator sistemine kadar.

Şuanda VMware ile 1298 Orijinal KnightOnLine.exe 'yi unpackledim. HackShield olaylarından arındırdım virüssüz bir KO.exe ortaya çıkardım. Download linkleri, yapılacaklar ve yapılanlar yakında bildirilecektir.

Not : Alttaki resimlerin çoğu tarihi eserdir yani bu projeyi yıllar öncesinden yapmaya başlamıştık.
    2014 yılı yazan fotoğraflar bile mevcuttur. Programlamaya başladığım zamanlar yazılmıştır çoğu şey onun için dosyaları baştan yazacağım. Anlayacağınız üzere alttaki gördüğünüz fotoğraftaki maden, kanat tak çıkar felan yıllar önce yapılmıştır. Kanat soacs'a eklenmeden önce o dosyalara eklenmiş packetleri ayarlanmıştır o derece eski yani. :D

KnightOnLine.exe (ASM Patch)

***Hidden content cannot be quoted.***

[video=youtube;BCHDzCu8p5s]

Hepsini görmek için tıklayın...

• Raz

Raz Üye

Ödül Puanları:
    1
    ++++++++++++++++

• Bu Sayfayı Paylaş